Hakkımızda

/Hakkımızda
Hakkımızda 2018-02-08T18:37:20+00:00

Bir İnsanın Başına Gelebilecek En Büyük Felaket, Hayal Kuramaması,  Hayallerinin Olmaması, Hayallerinin Peşinden Gitmemesidir… Uğur Ayan – Ali Tepeci

Dersevi Eğitim Kurumları genç iki  matematik öğretmeninin hayalleri ile Pendik İlçemizde yeşermiş, her sene yaklaşık 400 öğrencinin hayallerini gerçekleştirmesinde özel öğretim kursu bünyesinde yardımcı olmuş, bu çerçevede büyük başarılara imza atmıştır.

Dersevi kurucuları  hayallerini daha da  büyüten ve genişleten vizyonla okullaşma kararı almış, bu çerçevede sınırsız hayallerini geleceğimizin teminatı   olan çocuklarımıza aktarmak için yola çıkmışlardır.

Nasıl bir eğitim istiyoruz sorusunun cevabı,  nasıl bir insan yetiştirmek istiyoruz da gizlidir.

Bizim çocuklarımızın çağın gereksinimlerine cevap verecek donanım ve yeterliliğe sahip olması gerekmektedir. Bir yandan da geçmişiyle olan kültürel bağını kopartmadan, kendi öz kültürüne yabancılaşmadan özenen değil özenilen bir insan modeli olmalıdır.

NASIL BİR EĞİTİM

Bir ülkenin en büyük sermayesi insan yeteneğidir . Ülkemizde, birçok çocuk yeteneklerinin farkında olmadan ve rastgele kararlarla kendine bir gelecek oluşturmaktadır. Oysa eğitimle ilgili bilimsel gerçekler ve dünyadaki gelişmeler yeteneklerin çok daha önemsenmesi gerektiğini ortaya koymaktadır. Ulusal sınavların baskısı altında eğitim vermeye çalışan okulların en önemli görevlerinden biri öğrencilerini tüm yönleriyle tanıyarak ihtiyaç duydukları eğitimsel destekleri sunmaktır. Yeteneklerini tanıması bir öğrencinin hem okul başarısı hem de gelecekte yapacağı meslek ve kariyerine ilişkin tercihleri açısından son derece önemlidir.

VİZYONUMUZ

Tüm öğrencilerini akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslararası toplumların her zaman en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYONUMUZ

Kurumumuz, ana sınıfından 12. sınıfa kadar bütünlük taşıyan ve bireysel farklılıkları gözeten eğitimiyle yüksek etik ve akademik standartlara sahip, yenilikçi, sürekli etkin öğrenen, toplumsal, uluslar ve kültürler arası bilince sahip çift dilli vatandaşlar yetiştirmeyi amaçlar.

DEĞERLERİMİZ

 • Bütünlük taşıyan eğitim
 • Disiplinler ve seviyeler arası tutarlı,bir eğitim anlayışına sahip olmak. Bireysel farklılıklar
 • Kendini tanıyarak kapasitesini olabildiğince genişletmek.
 • Kendinin ve başkalarının hak ve düşüncelerine saygılı olmayı öğrenmek. İnsanların bireysel farklılıklarına değer verip saygı duymak.
 • Farklı durumlara ve koşullara uyum sağlayabilmek.
 • Yüksek etik ve akademik standartlar Bilgi ve davranışların sorumluluğunu üstlenmek.
 • Eğitimin her aşamasında üstün akademik başarıya ulaşmak.
 • Yenilikçilik
 • Yaratıcılığını ve araştırmacılığını geliştirmek.
 • Teknolojik gelişmeleri izlemek ve her fırsatta yararlanmak.
 • Öğrenen okul kavramını özümsemek.
0
Kültür – Sanat
0
Courses
0
Teachers
0
Locations

New Courses

İletişim

Bahçelievler Mh. Battalgazi Cd. Tarabya Sk. No:1 Pendik İstanbul

Phone: 0216 390 57 50

Mobile: 0216 390 57 50 / 0544 337 73 84