Ortaokul

//Ortaokul
Ortaokul 2018-05-22T15:11:28+00:00

Project Description

5, 6, 7 ve 8. Sınıflarımızda amacımız öğrencinin akademik başarısının yanında sosyal ve bireysel gelişimlerini ihtiyaçlarına uygun bir şekilde düzenlemeyi öğretmektir. Bu çerçevede aileler ile sürekli iletişimde olarak okul aile ilişkisini canlı tutmak ayrıca ailenin sürekli okuldan haber almasını sağlamak okulumuzun başlıca misyonudur .

Bu amaçlar doğrultusunda danışman öğretmenlerimiz öğrencileriyle bireysel ve gerekli koşullarda toplu görüşmeler yapar. Bu görüşmelerde danışman öğretmenler öğrencilerin okul ve ders durumlarını, deneme sınavları başarılarını değerlendirir. Öğrenciler ile hedef puanlar belirler ve bu puanlara ulaşıp, ulaşamama sebeplerini değerlendirirler.

Aynı zamanda öğrencinin aile ve arkadaşlık ilişkileri gibi konularda yaşadıkları tüm sıkıntıları dinlenir ve gerekli koşullarda diğer birimlere yönlendirerek destek alınması sağlanır. Öğretmenlerimiz rehber öğretmen ile sürekli iletişim halinde olarak neler yapacakları ile ilgili planlamalar yapar.

Dersevi eğitim merkezinin amacı, öğrencilerin kendisini keşfetmeyi bilen, sorgulayıcı, bilimsel veriler ışığında gelişen bireylerin, sosyal ve bireysel gelişimleriyle birlikte yaşama hazır olmalarını sağlamaktır. 21. yüzyıl yaşam becerilerini kazanan donanımlı bireyler olma yolunda adım atmalarını sağlamaktır.

Güncelleniyor…

Güncelleniyor…

Dersevi Ailesine Sende Katıl!

E-mail bültenlerine abone olarak kurum hakkındaki son haberler anında mailine düşsün.

New Courses

İletişim

Bahçelievler Mh. Battalgazi Cd. Tarabya Sk. No:1 Pendik İstanbul

Phone: 0216 390 57 50

Mobile: 0216 390 57 50 / 0544 337 73 84