Okul Öncesi

//Okul Öncesi
Okul Öncesi 2018-05-22T15:09:26+00:00

Project Description

Eğitim, doğumla başlayıp hayat boyu devam eden bir süreçtir. Hayat boyu sürecek öğrenmenin temelleri ise ilk altı yaşta yani erken çocukluk döneminde atılır. Bu dönemde çocuklara iyi eğitim verilmesi ve olumlu çevre şartlarının sunulması çocuğun fiziksel, zihinsel, duygusal, sosyal gelişimini desteklemede çok önemli rol oynar.

Erken çocukluk dönemi, çocuğun gelişiminde, kişiliğinin oturmasında, sağlıklı bir birey olarak yetişmesinde temelinin atıldığı kritik bir dönemdir. Erken çocukluk eğitimi ilk olarak aile de başlar. Aileden sonra, okul öncesi eğitim kurumlan çocuğu toplumsal yaşama hazırlamada aileyi desteklemektedir.

Sınıflarımızda öğrenme etkinlikleri, öğrencilerimizin yaşantılarına dayalı ve anlayabilecekleri şekilde yapılandırılır. Dersevi eğitim kurumlarında, öğrencilerimizin, kendi dünyalarını gözlemleyebilecekleri, veriler toplayabilecekleri, sonuçlar üretebilecekleri öğrenme fırsatları sunulmaktadır

Oyun çocuğun kendisini ifade etmesidir. Oyun sonucu düşünülmeden yapılan hareketlerdir.

Oyun çocuğa hiç kimsenin öğretemeyeceği konuları kendi deneyimleri ile öğrenmesi yöntemidir. Oyun çocuğun işidir.

Okulumuz, sadece öğrencilerinin değil tüm okul çağındaki çocukların günümüzde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarını öğrenmesini misyon edinmiştir.

Güncelleniyor…

Güncelleniyor…

Dersevi Ailesine Sende Katıl!

E-mail bültenlerine abone olarak kurum hakkındaki son haberler anında mailine düşsün.

New Courses

İletişim

Bahçelievler Mh. Battalgazi Cd. Tarabya Sk. No:1 Pendik İstanbul

Phone: 0216 390 57 50

Mobile: 0216 390 57 50 / 0544 337 73 84