Lise

Lise 2018-05-22T15:11:40+00:00

Project Description

Lise öğrencileri toplumun nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak için yetiştirilir. Aldıkları İngilizce eğitimi ile bilim dili olan İngilizceyi daha iyi kullanarak dünyadaki bilimsel gelişmeleri daha yakından izlemeleri ve dolayısı ile eğitimlerinin ilerleterek yurt dışında da eğitimlerini devam ettirecek duruma gelmeleri hedeflenmektedir.

Öğrencilerin hızlı bir gelişim dönemi olan ergenlik çağının gelişim görevlerinin de yerine getirilmesi beklenmektedir. Öğrenciler bu beklentileri karşılamanın yanı sıra, sınıflarda başarılı olmak, iyi arkadaşlık kurmak gibi sosyal gelişim özelliklerini içeren davranışları göstermek belirli bir yer edinmek isteyebilirler. Dersevi ailesi olarak öğrencilerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini üst düzeyde sağlamak hedeflenmektedir.

Öğrencilerimizin duygusal bağımsızlığını kazanma ve kendisi ile ilgili önemli kararları kendi başına verme, cinsel rolünü kabullenme ve bu role uygun davranış örüntüleri geliştirme, kendi dünyası içinde kabul görme ve arkadaşlık, işbirliği, liderlik yeteneklerini geliştirebilme, çatışan değerleri uzlaştırma ve kendi yaşına uygun bir yaşam felsefesi geliştirebilme, öz kimliğine ulaşma ve bunu kabullenme gibi davranışlarını olumlu geliştirilmesi yönünden programlar geliştirilmiştir.

Ergenlikle başlayan hızlı büyüme gençlik çağının sonunda bedensel, cinsel ve ruhsal olgunlukla biter. Soyut kavramları daha iyi anlar ve kullanır. İlgi alanı genişler ve çeşitlilik kazanır. İleride seçeceği meslekle ilgili konulara eğilir. Bir şeyler yapmak, başarılı olmak eğilimi çok güçlenmiştir. Dersevi Eğitim Kurumları, gencin kendi dünyasını şekillendirme evresinde iyi bir gelecek sağlamak, sağlıklı bir çevrede yetişmesine rehberlik etmeyi  amaçlamaktadır.

Güncelleniyor…

Güncelleniyor…

Dersevi Ailesine Sende Katıl!

E-mail bültenlerine abone olarak kurum hakkındaki son haberler anında mailine düşsün.

New Courses

İletişim

Bahçelievler Mh. Battalgazi Cd. Tarabya Sk. No:1 Pendik İstanbul

Phone: 0216 390 57 50

Mobile: 0216 390 57 50 / 0544 337 73 84