Dersevi Koleji

//Dersevi Koleji

Yenilikçi eğitim modelimiz ile klasikleşmiş eğitim modellerinden ayrılarak her öğrencimizin içindeki gerçek potansiyeli ortaya çıkartacağımıza inanıyoruz.

Her çocuk doğuştan belirli yetenek alanlarına yatkın olarak dünyaya gelir. Bu yetenek alanlarına uygun eğitim verildiğinde, hem akademik hem de hayat başarısı yönünden en üst düzeyde performans sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin bireysel düzeyde, sınıf düzeyinde ve okul düzeyinde yetenek analizi yapılarak, Yetenek Eğitimi Programına yönlendirilir.

Oyun ve Drama temelli eğitim sistemimiz ile çocukların mutlu şekilde öğrenim görmelerini hedefliyoruz. Oyun ve Drama; çocukların öz güvenini, topluluk önünde etkili konuşabilme becerisini, sosyal zekasını ve eleştirel düşünme yeteneğini geliştirir. Bu nedenle Dersevi Eğitim Kurumların da çocuklar yaşamın her alanında oyun temelli öğrenme ile duygusal, sosyal, bilişsel, estetik, fiziksel ve etik değerlere sahip bir birey olarak yetişirler.

Öğrenimin merkezi öğrencidir. Öğrenmenin en iyi yolunun, yaşantı yoluyla öğrenme olduğunun bilincinde olarak tüm etkinliklerimizde mutlaka yaşantısallığa yer veriyoruz. Böylece öğrencilerimiz, duyarak, dokunarak, tadarak ve hissederek; bir işe başlama, sürdürme ve sona erdirme becerisi kazanıyorlar. Amacımız, Ezberden uzak kalıcı bir öğrenmenin temellerini atmak.

Biz yarattığımız eğitim modelini kurumumuzun benimsediği ilkelerimiz üzerine inşa ettik. Öğrencilerimizin ;

 • Sorgulayan
 • Öğrenmeye açık
 • Girişimci
 • Yaratıcı
 • Ahlaklı
 • Düşünür
 • İnsiyatif Alan
 • Özgüvenli

Birer birey olacak şekilde öğrenim hayatlarını yaşamalarını amaçlıyoruz.

Öğrencilerimizin bu temeli alması için oluşturduğumuz eğitim modelinde izleyeceğimiz yollar;

 • Merak & Hayal Gücü : Öğrenme merakını geliştirir, hayal gücünü zenginleştirir.
 • Bireysel Eğitim : Yetenek ve kişilik özelliklerine göre şekillenen eğitim içeriği sunar.
 • Alternatif Öğrenme Alanları : İlgi, ihtiyaç ve öğrenme biçimlerine göre öğrenme alanları tasarlanır.
 • Çok Yönlü Öğrenme : Yaşam standartlarını şekillendiren entelektüel bakış oluşturulur.
 • Sosyal Farkındalık : Her varlığa duyulan saygı ve sorumluluk temel insanlık değeridir.
 • Gerçek Yaşam Örnekleri : Eğitim içeriği ve uygulamaları yaşamda yer almak ilkesiyle oluşturulmuştur.

Şeklindedir.

Biz Dersevi Eğitim kurumları olarak öğrencilerimizin her alanda kendilerine geliştireceği bir kurum olma hayalimiz ile yola çıktık. Bu amaçla çıktığımız yolda Türkçe, Matematik gibi temel bilim dersleri dışında; oyun ve drama ile öğrenme çalışmalarımızdan, yaratıcı düşünme derslerimize kadar geniş bir yelpazeye yerleştirdiğimiz ders programımız ile amacımıza ulaşacağımıza inancımız tam.

Dersevi eğitim kurumları olarak, yabancı dil eğitiminin öneminin son derece farkındayız. Yenilikçi eğitim sistemimiz ile geleneksel yaklaşımdan uzak, öğrenci merkezli, beceri temelli, merak uyandıran ve %100 İngilizce kullanımlı bir şekilde; duyduğunu anlama, okuduğunu anlama, yazma, sözlü anlatım ve karşılıklı konuşma olarak belirlediğimiz yabancı dilin 5 temel yetisini eş zamanlı geliştirmeyi hedefliyoruz.

Çocuklar bizim en değerli varlıklarımız. Kurumumuz içinde bu bilince sahip olarak yaptığımız çalışmalarımızda velilerimizin bilgilendirilmesine fazlasıyla önem veriyoruz. Danışmanlık programlarımız ile öğrencilerimizin her zaman arkalarında bir güç olarak yer alıyoruz.

2018-06-22T14:58:07+00:00

New Courses

İletişim

Bahçelievler Mh. Battalgazi Cd. Tarabya Sk. No:1 Pendik İstanbul

Phone: 0216 390 57 50

Mobile: 0216 390 57 50 / 0544 337 73 84